Kursy online

Kurs 1 (Przygotowanie do ciąży)

 

Według tradycji niektórych plemion afrykańskich, kobieta planująca zajście w ciążę  udawała się samotnie do lasu, gdzie kontemplując swe przyszłe dziecko wymyślała specjalną, wyjątkową piosenkę, która towarzyszyła jej i dziecku potem przez całą ciążę oraz po narodzinach we wszystkich ważnych dla niego momentach przez całe życie. Również tradycyjna medycyna chińska podkreśla, jak ważne jest wcześniejsze przygotowanie obojga rodziców, gdyż według TMC rodzice w momencie poczęcia przekazują dziecku energię określonej jakości, od której w dużej mierze zależy jego późniejsze zdrowie (TMC nazywa tę energię przedurodzeniową Qi). Determinuje ona budowę, odporność, funkcjonowanie układu pokarmowego, oddechowego, krążenia i endokrynnego dziecka. Ważne jest więc, by była to energia wysokiej jakości.  Dlatego przygotowania najlepiej zacząć już 12-6 m-cy przed planowanym poczęciem. Najważniejsze zmiany powinny obejmowac dietę, styl życia oraz odpowiednie nastawienie psychiczne. Jak to zrobić? O tym jest właśnie ten kurs. Serdecznie zapraszam!

Cena: 129 zł

 

 

Kurs 2 (Ciąża)

 

Pierwsza część kursu obejmuje podstawowe informacje na temat fizjologicznego przebiegu ciąży oraz rozwoju Dziecka wewnątrz brzucha Mamy. Poruszam tu także kwestię najczęstszych ciążowych dolegliwości oraz proponuję naturalne łagodne metody radzenia sobie z nimi bez konieczności sięgania po apteczne medykamemnty. Druga część jest poświęcona wpływowi emocji i odpowiedniego nastawienia psychicznego oraz właściwej ilości snu i odppczynku na zachowanie zdrowia w tym okresie. Szczególowo opisuję również zalecenia dotyczące zdrowej diety dla kobiet w ciąży, a także rolę masaży i aktywności fizycznej, wyjaśniam również jak już w tym wczesnym płodowym okresie budowac i pogłębiać więź między Mamą a Dzieckiem. Znajdziesz tu także przepisy na naturalne bezpieczne kosmetyki do samodzielnego przygotowania oraz adresy sklepów, gdzie można  zakupić gotowe bezpieczne, naturalne kosmetyki, suplementy, herbatki ziołowe oraz artykuły  do sprzątania w domu. Na końcu znajduje się kompletna lista zawierająca wyprawkę  dla  Dziecka.

 

Cena: 149 zł

 

 

Kurs 3 (Poród)

 

Kurs zawiera podstawowe informacje dotyczące przebiegu porodu naturalnego oraz główne róznice między porodem naturalnym a cesarskim cięciem oraz ich  wpływ na Kobietę i Dziecko. Dalsza częśc kursu skupia się na takich zagadnieniach jak: oznaki rozpoczynającego się porodu, jakie  jest znaczenie bólu porodowego i jak sie na niego przygotować psychicznie i fizycznie już w okresie ciąży, jak działa znieczulenie i jego rodzaje, naturalne sposoby łagodzenia bólu towarzyszącego porodowi, rola osoby towarzyszącej (partner, przyjaciółka, doula), znaczenie odpowiedniej pozycji podczas porodu, znaczenie kontaktu Mama-Dziecko tuz po porodzie, oraz lista niezbędnych rzeczy, które należy  zabrać ze sobą do szpitala.

 

Cena: 119 zł

 

 

Kurs 4 (Połóg)

 

 

Połóg - holistyczna opieka nad Mamą i Dzieckiem.

 

Mama - dlaczego ten okres jest tak ważny i jak dbać o siebie w 6 pierwszych tygodniach po porodzie,  rola odpowiedniej diety,  wpływ emocji pozytywnych i negatywnych oraz równowagi między odpoczynkiem a rozsądną aktywnością fizyczną, najlepsze formy ćwiczeń w tym czasie, masaż dla Mamy ułatwiający powrót do formy sprzed ciąży, jak w tym okresie buduje się silna więź między Mamą a Dzieckiem, potencjalne problemy związane z laktacją i natualne sposoby radzenia sobie z nimi, skąd czerpać wsparcie w cięższych chwilach, rola doradcy macierzyńskiego.

 

Dziecko - dwie podstawowe potrzeby noworodków i niemowląt: odżywianie i dotyk; dieta i jej rozszerzanie, dieta Mamy karmiącej zapobiegająca alergiom, otyłości i innym zaburzenom na późniejszych etapach życia Dziecka, chustonoszenie, masaż Shantala, najczęstsze dolegliwości tego wieku oraz naturalne metody zapobiegania / radzenia sobie z nimi, pielęgnacja niemowlęcia  w zgodzie  z naturą (bezpieczne naturalne preparaty, lista dobrych sklepów).

 

Cena: 149 zł